numery archiwalne

EC News

EC NEWS jest kwartalnikiem grupy ukazującym się od czerwca 2003 roku.

Przeczytaj aktualny numer: Numer 46

 

10 lat Energocontrolu (1998-2008)

04.06.2008

Firma została zarejestrowana dokładnie 20 kwietnia 1998 roku. Dziesiątą rocznicę istnienia, uczciliśmy bankietem w pięknych ogrodach Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wśród zaproszonych gości byli m.in. nasi klienci i pracownicy.

Atrakcją wieczoru był koncert Magdy Umer.

Energocontrol powstał z połączenia firmy Vibrocontrol s.c oraz Controlsoft s.c. Pierwsza z firm zajmowała się od 1990 roku projektami związanymi z drganiami i hałasem w wielu aspektach, jak badania dynamiki konstrukcji, projektowaniem konstrukcji odpornych na drgania, monitorowaniem drgań konstrukcji jak również dostarczała no Polski rynek sprzęt do pomiaru drgań i hałasu przodujących producentów tego typu urządzeń na świecie. Druga z firm zajmowała się dystrybucja oprogramowania naukowo-technicznego w tym Matlaba, który w owym czasie był jednym z najbardziej rozpowszechnionym na świecie oprogramowaniem do analiz numerycznych oraz sprzętu do szybkiego prototypowania układów sterowania. Na początku zatrudnialiśmy 8 osób, ale i dla nich trudno było o kontrakty. Naszym rynkiem była przede wszystkim energetyka, dla której wykonywaliśmy Bloki Ograniczeń Termicznych oraz integrowaliśmy systemy automatyki na przykład EC Kraków. W 2000 roku realizowaliśmy pierwszy kontrakt zagranicą była to integracja układu automatyki odsalarni wody w Emiratach Arabskich.
W roku 2006 po przekroczeniu zatrudnienia 100 osób firma Energocontrol została zreorganizowana i na jej bazie powstała grupa firm, których większościowym właścicielem jest firma Energocontrol sp. z o.o. Do grupy tych firm należą obecnie:

EC Engineering, EC Systems, EC Electronics, EC Test Systems, EC Diagnostics, EC Project, InnowacjaPolska, EC Microtech.

Nasze plany na przyszłość to dalsze rozwijanie kompetencji i zdobywanie coraz więcej rynków w obszarach, w których już jesteśmy obecni. Wchodzenie w nowe rynki, jak robotyzacja procesów produkcyjnych, budowanie mikro i nano urządzeń dla biotechnologii oraz projektowanie i wytwarzanie układów typu MEMS.
Nasza firma otrzymała wiele wyróżnień biznesowych i naukowych, miedzy innymi byliśmy Gazela Biznesu, otrzymaliśmy kryształowa Brukselkę, za najbardziej aktywna polska firmę w zdobywaniu funduszy unijnych na badania, jesteśmy Solidna Firmą i wiele innych wyróżnień.

Te wszystkie osiągnięcia, jak również możliwość realizacji planów zawdzięczmy naszym klientom, których, przez dziesięć lat mieliśmy ponad tysiąc.

Wszystkim naszym klientom tym dużym i tym małym serdecznie dziękuje za dotychczasowa współpracę oraz zapraszam do dalszej równie owocnej.

Prof. Tadeusz Uhl
Prezes Zarządu EC Grupy

 

Wróć