numery archiwalne

EC News

EC NEWS jest kwartalnikiem grupy ukazującym się od czerwca 2003 roku.

Przeczytaj aktualny numer: Numer 46

 

EC AvioTech nowa spółka EC Grupy

15.08.2012

Zakład Narzędziowy Prodrem w maju br. dołączył do EC Grupy i przyjął nazwę EC AvioTech.

Spółka wywodzi się z przedwojennych zakładów WSK „PZL-Mielec”. Szczyci się wieloletnią tradycją i doświadczeniem w konstruowaniu i produkcji przyrządów dla najbardziej wymagających gałęzi przemysłu, w szczególności na potrzeby przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego oraz zbrojeniowego. Zajmuje się produkcją specjalnego oprzyrządowania, oferuje m.in. przyrządy montażowe, spawalnicze, kontrolne (sprawdziany, nastawiaki), przyrządy do obróbki skrawaniem (frezarskie, wytaczarskie, tokarskie, wiertarskie), przyrządy do obróbki plastycznej (formy, wykrojniki, tłoczniki, zaginaki), a także przyrządy specjalne takie jak elektrody do zgrzewania, przyrządy do nitowania, piaskowania, do obróbki cieplnej itp. Jej klientami są takie firmy jak np. Airbus, Boeing, Bombardier, GE Aviation, British Aerospace Systems, Rolls-Royce, Hyde Group, Alstom Transport.

EC AvioTech ma siedzibę na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „EURO-PARK” w Mielcu. Zatrudnia dziś około 130 osób.

Firma realizuje zamówienia jednostkowe i seryjne z zachowaniem wszelkich niezbędnych parametrów jakości, do czego wykorzystuje jedną z najbardziej nowoczesnych maszyn pomiarowych. Są to maszyny pomiarowe współrzędnooeciowe CNC, ramię pomiarowe i Laser Tracker do kontroli części wielkogabarytowych.

EC AvioTech zapewnia wysoką jakość produktów polskiego producenta popartą certyfikatami: BS EN ISO 9001;2000 EN 9100:2003, AS9100 Rev C, AQAP-2110:2009. Spółka posiada również status kwalifikowanego dostawcy NATO – Code NCAGE 1263H.

Chcąc stale podnosić jakość produktów i usług, firma zarówno czerpie ze swojego wieloletniego doświadczenia, jak też rozwija się dzięki współpracy z instytucjami naukowo-badawczymi (np. z Politechniką Rzeszowską). – Staramy się spełnić wszystkie wymagania, jakie stawiają nam rynek i klient. Dążymy też do tego, by firma była rozpoznawalna w świecie biznesu – podkreśla prezes Anna Szlachetka.

Wróć